Razvan conduce Skoda spre Europa! Echipa lui Razvan Lucescu a castigat din nou, Kapetanos a marcat

Razvan Lucescu Grecia Pantelis Kapetanos Skoda Xanthi Stranieri
Data publicarii: Miercuri 18 Martie 2015, 19:21
Data actualizarii: Miercuri 18 Martie 2015, 19:32

Skoda Xanthi, echipa lui Razvan Lucescu si Pantelis Kapetanos, merge tot mai bine in campionatul Greciei. Formatia antrenata de Lucescu Jr viseaza la un loc de Europa League.

Skoda Xanthi a castigat cu 3-0, pe teren propriu, meciul disputat cu Panaitolikos, intr-un meci din etapa a 26-a a campionatului Greciei.

Fara Cosin Lazar, Panaitolikos a cedat la Xanthi. Skoda a inscris cele trei goluri prin Papazoglou (min 40), Clayton (63) si Pantelis Kapetanos (83).

Intr-un alt meci, PAOK, cu Rat titular, a castigat cu 1-0 meciul cu Ergotelis. Rat a jucat 42 de minute, fiind inlocuit inaintea pauzei.

Xanthi se afla in acest moment pe locul 7, la egalitate cu Panaitolikos. Cele doua echipe au cate 43 de puncte, cu unul mai putin decat PAS Giannina, prima echipa aflata pe loc de Europa League.

Clasamentul este condus de Olympiakos si Panathinaikos, ambele avand 61 de puncte.