Cu Ianis doar 13 minute pe teren, Rangers ajunge la 20 de meciuri fara infrangere! AICI cele mai importante faze din Rangers 4-0 Aberdeen

rangers Aberdeen Ianis Hagi Scotia Stranieri Rangers - Aberdeen, LIVE TEXT de la ora 14:00 | Ianis Hagi, dat titular in primul 11 al lui Gerrard! Echipele probabile
Data publicarii: Duminica 22 Noiembrie 2020, 11:52
Data actualizarii: Duminica 22 Noiembrie 2020, 15:52

Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din campionatele de top pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

RANGERS 4-0 ABERDEEN

Min. 90+3: Final de meci. Rangers a castigat cu 4-0 si continua sa fie lider in Premiership, cu 41 de puncte dupa 15 etape. Cu aceasta victorie, echipa lui Steven Gerrard a ajuns la 20 de meciuri fara infrangere, ultimul esec inregistrandu-se la inceputul lunii august.

Min. 74: Ianis Hagi a fost trimis in teren in locul lui Aribo.

Min. 53: GOOOL Rangers! Tavernier a majorat diferenta dintr-o lovitura de la 11 metri.

Min. 49: GOOOL Rangers! Arfield a inscris imediat dupa pauza, dupa un assist al celui pe care il servise in minutul 15, Kent.

Min. 46: A inceput repriza secunda.

Min. 45: S-a incheiat prima repriza.

Min. 29: GOOOL Rangers! Roofe a marit diferenta gratie unei pase perfecte primite de la Goldson.

Min. 15: GOOOL Rangers! Ryan Kent a deschis scorul dupa un assist al lui Arfield.

Min. 1: A inceput meciul.

Echipele de start:

De la ora 14:00, Rangers joaca pe teren propriu in compania celor de la Aberdeen, intr-un meci din a 15-a etapa a campionatului scotian.

Ianis Hagi poate reveni in echipa de start a lui Steven Gerrard. Romanul a inceput ca rezerva in 3 din ultimele 4 partide ale lui Rangers in Premiership, insa jurnalistii de casa ai scotienilor au notat faptul ca mijlocasul va fi titular in aceasta dupa-amiaza.

Inaintea duelul cu Aberdeen, Rangers este lider in Scotia, avand 8 puncte peste rivala Celtic, care are insa un meci mai putin disputat.

Meciul dintre Rangers si Aberdeen este programat de la ora 14:00 si va fi transmis in format LIVE TEXT pe www.sport.ro.

Echipele probabile:

Rangers: McGregor - Tavernier, Goldson, Balogun, Barisic - Jack, Kamara, Hagi, Aribo, Kent - Defoe

Aberdeen: Lewis - Hoban, Taylor, Considine - McLennan, Ojo, Ferguson, Kennedy - Hedges, Wright - Cosgrove