Bourceanu a ajuns in IAD! Meciul cu Fener, intrerupt de suporteri! Incidente grave, arbitrul a trimis echipele la vestiar VIDEO

Alex Bourceanu Trabzonspor Stranieri
Data publicarii: Luni 10 Martie 2014, 20:16
Data actualizarii: Luni 10 Martie 2014, 22:24

► Sport.ro prezinta: VLAD, Killerul de Vulturi! Tottenham - Benfica, joi 22:00, in direct la Sport.ro si Voyo.ro

Echipele de start
Trabzon:
Kivrak - Bosingwa, Akbas, Yumlu, Demir - Colman, Bourceanu - Adin, Ozer, Erdogan - Paulo Henrique

Fenerbahce
Demirel - Gonul, Irtegun, Kadlec, Erkin - Potuk, Topal, Belozoglu - Kuyt, Emenike, Sow

Hurriyet anunta ca centralul partidei a pus punct meciului - el a intrerupt initial meciul dupa primul incident si a decis sa opreasca totul cand suporterii au creat din nou probleme

Min 45+10. Arbitrul a acordat 10 minute de prelungire la prima repriza insa a oprit partida inainte de expirarea lor dupa ce au fost aruncate din nou torte in teren - arbitrul Bulent Yildirim a fugit la vestiar, partida e intrerupta VIDEO AICI

ALTE IMAGINI VIDEO

Pagina de Facebook a celor de la Trabzonspor da vina pe Demirel pentru incidente - portarul lui Fener a facut semne obscene catre galeria lui Trazbon

Min 30. Incidente grave in peluza ocupata de suporterii lui Trabzon - acestia au aruncat cu torte in careul lui Volkan Demirel. Arbitrul i-a dus pe jucatori la centrul terenului pana se calmau spiritele. Meciul a repornit la cateva minute distanta

Min 23. GOL FENERBAHCE! Emenike inscrie cu o reluare superba la o faza la care Bourceanu a fost scos din joc de un adversar, fostul stelist alunecand  VIDEO AICI

Luni seara de la ora 20.00, live text pe www.sport.ro, are loc cel mai tare meci al lui Alex Bourceanu de cand a fost cumparat de Trabzonspor de la Steaua pentru 1,3 milioane de euro. Liderul Fenerbahce vine pe stadionul Hüseyin Avni Aker, cel care va fi sold-out!

Presa din Turcia anunta ca Alex Bourceanu va fi titular in acest meci, unul capital pentru echipa sa. Trabzon este pe locul 7 in clasament, la 2 puncte de locul 4 care duce in Europa League, ocupa de Sivasspor.

Acesta va fi duelul cu numarul 113 intre cele 2 echipe - Fener a castigat 44 de partide, in timp ce Trabzon a castigat de 37 de ori.