GOOOL PUSCAAAS! A marcat si a dat o pasa decisiva in Anglia! VIDEO: aici golul SUPERB al lui Puscas

George Puscas Reading FC Stranieri Prestatie fantastica pentru George Puscas! Romanul a contribuit decisiv la victoria echipei sale! Ce a reusit fotbalistul
Data publicarii: Sambata 29 Februarie 2020, 18:41
Data actualizarii: Sambata 29 Februarie 2020, 19:30

Reading si Barnsley s-au intalnit in etapa cu numarul 36 din Championship.

Reading, echipa pentru care evolueaza George Puscas, a invins-o pe Barnsley cu 2-0.

Atacantul fost integralist in partida de sambata. Fotablistul roman a reusit o performanta impresionanta. Acesta a oferit o pasa decisiva pentru Meite, care a deschis scorul in minutul 18 al confrunatrii.

In minutul 60, Puscas a reusit sa marcheze si a stabilit astfel scorul final al partidei. Este a opta reusita din acest sezon de Championship pentru fotbalist Atacantul nu jucase niciun minut in precendentul meci de campionat.

Reading se afla pe locul 16 in Championship, cu 45 de puncte.