PAOK-ul lui Răzvan Lucescu, show în primul meci al sezonului! Portughezii de la echipă și-au făcut datoria

PAOK Salonic Andre Ricardo Go Ahead Eagles nelson oliveira Razvan Lucescu Stranieri
Data publicarii: Joi 30 Iunie 2022, 12:42
Data actualizarii: Joi 30 Iunie 2022, 14:15

Formația din Salonic a câștigat la scor partida de pregătire cu olandezii de la Go Ahead Eagles, 4-0. Urmează amicalele cu Groningen și Alkmaar.

PAOK Salonic, vicecampioana Greciei antrenată de românul Răzvan Lucescu, a început cu dreptul seria meciurilor amicale din noul sezon, câștigând cu 4-0 partida de pregătire cu Go Ahead Eagles din Olanda, disputată miercuri.

Portughezii Nelson Oliveira și Andre Ricardo, un autogol al olandezilor și Konstantelias au stabilit scorul final, iar pentru PAOK urmează acum două amicale cu alte echipe olandeze, Groningen (sâmbătă 2 iulie) și Alkmaar (miercuri 6 iulie).

Colonie lusitană la PAOK Salonic: 6 fotbaliști + 2 membri din staff

Echipa pe care a folosit-o Răzvan Lucescu în primul meci al noului sezon:

(prima repriză) Zivkovic, Sastre, Kargas, Panagiotou, Rafa Soares, Dantas, Filipe Soares, Douglas, Lambrou, Quagliata, Oliveira;

(a doua repriză) Talichmanidis, Lyratzis, Ingason, Koulierakis, Tsaousis, Schwab, Tsingaras, El Kaddouri, Konstantelias, Ricardo (78′ Tzimas), Colak.

La PAOK sunt legitimați nu mai puțin de 6 portughezi: căpitanul Vieirinha, Nelson Oliveira, Tiago Dantas, Andre Ricardo, Filipe Soares și Rafa Soares. Antrenorul de portari Jose Moreira și directorul sportiv Jose Boto sunt și ei lusitani.