"Nu-si merita banii!" Puscas, o noua prestatie slaba in Anglia! Fanii au luat FOC! Situatie dramatica pentru Reading

George Puscas Championship reading Stranieri "Nu-si merita banii!" Puscas, o noua prestatie slaba ion Anglia! Fanii au luat FOC! Situatie dramatica pentru Reading
Data publicarii: Miercuri 02 Octombrie 2019, 14:29
Data actualizarii: Miercuri 02 Octombrie 2019, 14:35

George Puscas a fost titular la Reading.

Din articol

Reading nu a mai castigat de 6 etape si se afla pe locul 21 in Championship. Formatia antrenata de Jose Gomes a pierdut aseara pe teren propriu scor 4-1 partida cu Fulham. Internationalul roman, George Puscas, a inceput ca titular si a jucat 71 de minute fiind inlocuit de Joao. Puscas nu a avut o prestatie deloc convnigatoare, iar la finalul partidei fanii lui Reading au luat foc. Englezii au analizat si evolutia lui Puscas.

"Niciunul dintre jucatorii nostri nu-si merita banii. O prestatie jalnica", au spus fanii la finalul partidei.

"Efectul a fost mic!"

Englezii au analizat prestatia lui Puscas si considera ca internationalul roman nu a adus un plus echipei sale.

"A avut o ocazie excelenta la inceput, dar a sutat direct in portar din apropiere. A muncit mult. a incercat sa creeze culoare, insa efectul a fost mic. Si-a mai creat o situatie buna in repriza a doua. A tras peste, ca o concluzie a evolutiei sale", spun cei de la getReading.