Nebunie totala la ultimul meci al lui Reghe la arabi! Ce a aparut pe cer dupa primul gol. VIDEO

Laurentiu Reghecampf Al Hilal Stranieri
Data publicarii: Miercuri 10 Decembrie 2014, 10:55
Data actualizarii: Miercuri 10 Decembrie 2014, 11:01

Spectacol total la ultima partida din campionat a lui Reghecampf.

Cu Pintilii in teren, Al Hilal a castigat ultimul meci din campionatul din Arabia Saudita, cu Al Taawon, cu 3-1.

A fost spectacol total pe stadion. Nasser Al Shamrani a decshis scorul in minutul 21, moment in care tot stadionul a inceput sa sarbatoreasca. Marcatorul golului a luat tricoul lui Yasser Al Qahtani, iar pe cer a aparut numarul 20, purtat de starul lui Al Hilal.

Cateva minute mai tarziu, in minutul 28, Abdullah Al Zoari a dus scorul la 2-0, pentru ca in minutul 33, Nasser Al Shamrani sa inscrie golul trei.

Al Taawon a redus din diferenta in minutul 39, prin P. Alo'o Efoulou.

In campionatul din Arabia Saudita, Al Hilal este pe locul 4, cu 23 de puncte, dupa 10 etape. Lider este Al Nasr, cu 28 de puncte in 11 meciuri.