Mutu a inventat BOMBA cu reactie! Gol de la 40 de metri cand nu se astepta NIMENI! Faza care l-a scos din CRIZA

Adrian Mutu Ajaccio Stranieri
Data publicarii: Joi 13 Decembrie 2012, 07:17
Data actualizarii: Joi 13 Decembrie 2012, 07:13

Presa din Franta l-a criticat dupa ultimele meciuri si a anuntat ca problemele lui Mutu nu mai sunt doar cu cifrele la Ajaccio. Si colegii s-au saturat sa mai alerge pentru golurile putine ale romanului.

Fara victorie de o luna in campionat, Ajaccio trebuia sa bata NEAPARAT in derby-ul de la retrogradare cu Reims. Mutu a fost MVP! A dat golul de 1-0 dintr-o lovitura libera de la 40 de metri care a pacalit pe toata lumea, apoi a trimis inca o 'bomba cu reactie', cum au numit-o fanii lui Ajaccio pe net, pentru autogolul lui Tacalfred din minutul 77! 'Briliantul' a ramas in teren pana in minutul 82, cand a fost inlocuit in aplauzele intregului stadion.

Dupa victoria cu Reims, Ajaccio ajunge pe 13 in Ligue 1, cu 19 puncte, 3 peste primul loc retrogradabil.