Mutu o ia la fuga dupa Ibra :) Gol senzational din lovitura libera de la peste 20 de metri! Primul gol dupa 25 de suturi!

Adrian Mutu Ajaccio Franta Stranieri
Data publicarii: Miercuri 12 Decembrie 2012, 20:41
Data actualizarii: Miercuri 12 Decembrie 2012, 22:27

Mutu a marcat o bijuterie de gol in Franta si a ajuns la cota trei! Mutu s-a chinuit mult - este primul gol dupa 25 de suturi pe poarta trimise in ultimele meciuri din campionat. Cursa dupa Ibrahimovici pare de acum deschisa :)

Mutu a marcat al treilea sau gol la Ajaccio, prima sa reusita pe teren propriu! A inscris de la peste 20 de metri de poarta, din lovitura libera.

A tras cu efect, apoi mingea a capatat inaltime si a sarit prin careul advers, pacalindu-l pe portar. La inceputul partidei, Mutu mai marcase o data, insa golul sau a fost anulat pentru offside.

Din minutul 31, Mutu a facut 1-0 pentru echipa sa in meciul cu Reims. In prima repriza Ajaccio a ratat mai multe ocazii, a avut acel gol anulat (tot Mutu) si conduce decisiv si la capitolul posesia mingii.

Ajaccio a castigat partida cu Reims cu scorul de 2-0.