Motherwell 1-5 Rangers | Ianis Hagi, pasa de gol la 5 minute dupa ce a intrat pe teren!

Motherwell Ianis Hagi rangers Stranieri Motherwell - Rangers, LIVE SCORE de la 14:00 | Ianis Hagi, rezerva in deplasarea lui Rangers! Motivul deciziei lui Gerrard
Data publicarii: Duminica 27 Septembrie 2020, 13:41
Data actualizarii: Duminica 27 Septembrie 2020, 15:57

Rangers se deplaseaza la Motherwell pentru meciul din a noua etapa din Premiership.

Motherwell 1-5 Rangers

Min. 80: GOOOOL RANGERS! Itten face dubla cu un sut din fata portii dintr-o pasa venita de la Ianis Hagi! Mijlocasul roman a primit mingea in careu dupa o centrare din corner.

Min. 74: Ianis Hagi este trimis in teren in locul lui Morelos!
Min. 75: GOOOL RANGERS! Inscrie si Itten, care a fost introdus in teren in minutul 68 al partidei!

Min. 37: GOOOOL Rangers! Capitanul Tavernier face dubla din penalty!

Min. 28: GOOOOL Rangers! Jordan Jones inscrie dupa o cursa superba facuta cu un sut la coltul lung! Balonul se loveste de bara si intra direct in poarta.

Min. 12: GOOOOL Rangers! Tavernier deschide scorul din penalty!

Min. 1: A inceput meciul!

Rangers este pe primul loc in Scotia dupa 8 etape, cu 20 de puncte obtinute. Echipa lui Gerrard este neinvinsa in acest start de sezon si vine dupa calificarea in playoff-ul Europa League.

Titular in meciul din al treilea tur al preliminariilor cu Willem II, 4-0, Ianis Hagi a fost lasat pe banca de Steven Gerrard, probabil pentru a-l odihni pe mijlocas.

Rangers joaca in playoff-ul de joi, 1 octombrie cu Galatasaray.