VIDEO Meci slab făcut de Radu Drăgușin la debutul cu Genoa în Serie A! Ce note a primit fundașul român după 1-4 acasă cu Fiorentina

radu dragusin Fiorentina Genoa George Puscas Lautaro Martinez Stranieri
Data publicarii: Duminica 20 August 2023, 10:15
Data actualizarii: Duminica 20 August 2023, 10:17

Serie A a început în week-end, iar la nou-promovata din Genova George Pușcaș a rămas rezervă.

Genoa a pierdut sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-4, în faţa formaţiei AC Fiorentina, într-un meci din etapa 1 din Serie A.

Fundaşul român Radu Drăguşin a fost integralist la Genoa, în timp ce atacantul George Pușcaș a rămas pe banca de rezerve.

Oaspeţii au controlat meciul încă din start şi la pauză era 3-0 pentru echipa viola. Biraghi (5), Bonaventura (11) şi N. Gonzales (40) fiind autorii golurilor.

Mandragora a făcut 4-0 după pauză, în minutul 56, iar golul gazdelor a venit în minutul 58 (Biraschi), pentru 1-4 scor final.

Drăgușin a făcut un meci slab cu Fiorentina, ca întreaga defensivă genoveză, dovadă stând notele primite: 4,5 (Eurosport), 5 (Pianeta Genoa, Tuttomercatoweb, Sport Press 24, Calcio News 24), 5,5 (Genova Today)

Inter Milano a dispus cu 2-0 de Monza, ”dublă” Lautaro Martinez

Într-un alt meci, la Milano, Lautaro Martinez a reuşit o dublă, în minutele 8 şi 76, aducând victoria cu 2-0 a lui Inter în înfruntarea cu Monza.