VIDEO Radu Drăgușin, slab la debutul în noul sezon! ”Departe de perfecțiune, a fost păcălit” + George Pușcaș, țintuit pe banca de rezerve de revelația Italiei

radu dragusin Genoa George Puscas Mateo Retegui Modena Stranieri
Data publicarii: Sambata 12 August 2023, 12:45
Data actualizarii: Sambata 12 August 2023, 12:48

Genoa, echipa românilor, a trecut mai departe în Cupa Italiei după 4-3 cu Modena.

La primul meci oficial al sezonului, Genoa s-a calificat în turul 2 din Cupa Italiei după 4-3 cu Modena, meci în care fundașul Radu Drăgușin a fost integralist, iar atacantul George Pușcaș a rămas pe banca de rezerve la învingători.

Mateo Retegui (1 și 57), Johan Vasquez (45+3) și Albert Gudmundsson (51), respectiv Jacoop Manconi (29), Luca Tremolada (40) și Mario Gargiulo (77) au fost marcatorii întâlnirii de pe stadionul ”Luigi Ferraris”.

Note de 5 și 5,5 pentru Radu Drăgușin

Drăgușin a jucat slab, Tuttomercato i-a dat 5,5 și a explicat:

”Departe de perfecțiune în modul în care l-a marcat pe Manconi la golul de 1-1.

În rest, puține pete în jocul românului, a cărui greșeală a readus-o totuși pe Modena în joc după 30 de minute de dominare totală rossoblu”.

Pianeta Genoa l-a notat pe român cu 5: ”A fost păcălit de centrarea lui Tremolada, care l-a lăsat nemarcat pe Manconi.

Apoi s-a liniștit și a crescut pe măsură ce minutele au trecut, dar este încă departe de cea mai bună versiune a sa”.

George Pușcaș, fără vreo șansă în fața revelației Mateo Retegui

George Pușcaș a rămas pe banca de rezerve și este clar că nu are vreo șansă să-i ia locul de titular lui Mateo Retegui, argentinianul devenit titular în naționala Italiei.

Retegui a fost MVP în Genoa - Modena 4-3, marcând două goluri, primul chiar în secunda 30 a întâlnirii!