Constantin Budescu Al Damac Stranieri Magicianul Budescu a lovit din nou! A dat o pasa minunata de gol si echipa lui e aproape de misiunea imposibila! Surpriza uriasa la arabi
Data publicarii: Sambata 10 Aprilie 2021, 02:04
Data actualizarii: Sambata 10 Aprilie 2021, 02:11

Damac a luat 10 puncte in ultimele 4 etape si forteaza salvarea de la retrogradare!

Vineri, echipa lui Budescu a trecut cu 3-2 de Al Nasr! A fost marea surpriza a etapei in Arabia Saudita. Fostul capitan al Astrei a jucat 66 de minute la Damac si a fost, din nou, unul dintre cei mai buni oameni de pe teren. Budescu a contribuit decisiv la golul de 2-2, marcat de Emilio Zelaya in minutul 56!

• Magicianul Budescu a lovit din nou! A dat o pasa minunata de gol si echipa lui e aproape de misiunea imposibila! Surpriza uriasa la arabi

Evenimentele meciului:

Cu 5 etape inainte de finalul sezonului, Damac e pe 14, la un punct de Al Batin si la 3 de Al Faisaly. Ambele rivale in cursa pentru salvare au un meci mai putin disputat. Evitarea retrogradarii pare o misiune tot mai probabila, desi la un moment dat distanta fata de locurile 'verzi' era de 10 puncte!