Duminica 11 Noiembrie 2018, 09:23

Ionut Radu IS BACK! Parada senzationala a portarului de la U21 in Genoa - Napoli!

Ionut Radu a reusit o prima repriza de vis in poarta celor de la Genoa.

Morosanu da cu pumnul IN DIRECT la ProTV si PRO X, pe 14 decembrie, in Dynamite Fighting Show! Gala incepe la PRO X de la 20:00! Morosanu se bate la PRO TV de la 23:30!

Instaleaza gratuit aplicatia Sport.ro pentru Android si iPhone: stiri de ultima ora si toate sporturile LIVE!

Cu toate ca duelul Genoa - Napoli s-a termina 1-2, portarul Ionut Radu a reusit sa impresioneze in prima repriza. Acesta a aparat un gol cu o parada incredibila.

Portarul nationalei U21 a gafat in ultimele partide si pare ca a tinut sa-si arate adevarata valoare in fata celor de la Napoli.

In prima repriza acesta a avut trei interventii salvatoare.

Cea mai frumoasa a fost, insa, interventia din minutul 36, atunci cand Radu a reusit o parada incredibila, aparand o minge pe care nimeni nu o mai vedea salvata.