VIDEO Încă un copil-minune descoperit și promovat de Laszlo Boloni! Gol a la Hagi, de la mijlocul terenului, în Monaco - Metz

Laszlo Boloni Aleksandr Golovin AS Monaco FC Metz Lamine Camara Stranieri
Data publicarii: Luni 23 Octombrie 2023, 15:26
Data actualizarii: Luni 23 Octombrie 2023, 15:35

Echipa antrenată de tehnicianul român a pierdut în ultima etapă din Ligue 1, 1-2 cu AS Monaco, dar golul lui Metz a fost unul senzațional.

FC Metz, echipa antrenată de Laszlo Boloni, a pierdut la limită în ultima etapă, 1-2 în deplasare cu AS Monaco duminică, iar echipa monegască a redevenit lider în Ligue 1.

Metz a deschis scorul la Monte Carlo, prin Lamine Camara, încă din minutul 4, cu o execuție senzațională de la mijlocul terenului pentru mijlocașul senegalez în vârstă de 19 ani promovat de Boloni la prima echipă. VIDEO AICI

Monaco e lider în Ligue 1, Metz a ajuns pe 16 după patru eșecuri consecutive

Apoi, ambele echipe au trecut pe lângă gol, iar gazdele au egalat în minutul 43, prin Aleksandr Golovin, rusul înscriind şi golul victoriei, în minutul 53.

AS Monaco s-a impus cu 2-1, chiar dacă Metz a ratat o uriaşă ocazie în final, iar monegascii au revenit pe primul loc din clasamentul campionatului francez, cu 20 de puncte.

Metz are 8 puncte şi ocupă poziţia a 16-a. Echipa lui Boloni a ajuns la patru înfrângeri consecutive în Ligue 1.