Ianis Hagi i-a dat pe spate! Fanii, impresionați de evoluția jucătorului lui Alaves în meciul cu Celta Vigo

Ianis Hagi Celta Vigo Deportivo Alaves Stranieri
Data publicarii: Joi 28 Septembrie 2023, 23:12
Data actualizarii: Sambata 30 Septembrie 2023, 14:37

Alaves a obținut un rezultat de egalitate în meciul disputat pe terenului lui Celta Vigo, scor 1-1, în etapa cu numărul zece din LaLiga.

Ianis Hagi a început partida titular și a rămas pe teren până în minutul 69, atunci când a fost înlocuit de Kike Garcia.

Deși a fost înlocuit cu 20 de minute înainte de finalul meciului, Ianis Hagi i-a impresionat pe fani cu evoluția sa, stârnind admirație pe rețelele de socializare.

„Ianis Hagi, de altfel, a fost mult mai bine”, a scris un fan pe X. „A fost mai bine”, i-a răspuns un altul.

Ianis Hagi, lăudat de fani

„Ianis Hagi a fost bun la toate mingile pe care le-a jucat astăzi. A obținut chiar și un cartonaș roșu și nu a fost atât de departe de a marca. Dar cu siguranță trebuie să fie mai activ”, este de părere un alt suporter.

7.5 a fost nota pe care Ianis Hagi a primit-o de la Sofascore. Singurii coechipieri care au primit o notă mai mare au fost Alex Sola (7.6) și Samuel Omorodion (8.1, marcatorul golului).