Grecii ii spun de azi SFANTUL LAZAR! Vezi cum l-a salvat fostul rapidist pe Boloni in ultimul meci din campionat

Costin Lazar PAOK Stranieri
Data publicarii: Duminica 04 Decembrie 2011, 19:28
Data actualizarii: Duminica 04 Decembrie 2011, 19:34

Dupa calificarea de senzatie din Grupele Europa League, in urma victoriei cu 2-1 cu Tottenham, PAOK a avut probleme mari in campionat cu PAS Giannina.

Lazar va fi numit de azi Sfantul Lazar la greci. A reusit sa marcheze din penalty si a adus un punct de AUR lui PAOK.

Costin Lazar, care a jucat tot meciul, a transformat penaltiul de 2-2, in minutul 73, iar apoi a primit un cartonas galben.

Primul gol pentru PAOK a fost marcat de Athanasiadis, in minutul 17. Golurile gazdelor au fost reusite de Bakayoko, in minutele 5 si 49.

In urma acestei remize, PAOK Salonic a urcat pe locul sase in clasament, cu 16 puncte.