alexandru baluta Craiova Slavia Praga Stranieri GOOOOOOOL BALUTA! Fostul atacant al Craiovei a marcat la primul meci la Slavia Praga! A avut nevoie de doar 6 minute pentru prima reusita
Data publicarii: Duminica 24 Iunie 2018, 20:36
Data actualizarii: Duminica 24 Iunie 2018, 20:38

Alexandru Baluta a fost capitan intr-o partida amicala a celor de la Slavia Praga.

Transferat de Slavia Praga cu 3 milioane de euro, Alexandru Baluta a debutat pentru echipa din Cehia in partida amicala contra celor de la Chotebor, formatie aflata in liga a 3-a din Cehia.

Asa cum este traditia la Slavia, la fel ca la Sparta Praga, Baluta a fost capitan si a avut nevoie de doar 6 minute pentru a marca primul sau gol! Baluta a deschis scorul in meci dupa centrarea lui Vladimir Coufal.

Slavia s-a impus in partida amicala cu scorul de 9-1. Baluta a jucat pana in minutul 63.