VIDEO EXCLUSIV Dumitru Dragomir l-a lăudat pe Ciprian Tătărușanu în direct la Pro Arena după calificarea lui AC Milan în „optimile” Champions League

Data publicarii: Vineri 04 Noiembrie 2022, 11:30
Data actualizarii: Vineri 04 Noiembrie 2022, 11:31

Dumitru Dragomir a avut o intervenție telefonică la Pro Arena, în cadrul emisiunii „Ora Exactă în Sport”.

Ciprian Tătărușanu a preluat locul lui Mike Maignan în poarta „rossonerilor”, după ce goalkeeper-ul francez s-a accidentat și va lipsi o lungă perioadă de timp.

Fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, a avut o reacție categorică cu privire la Tătărușanu, evidențiind că este un exemplu pentru ceilalți.

„E un om serios, un exemplu de sportiv. În momentul când a spus ceva, așa e. Noi în România nu ducem lipsă de portari valoroși. Ducem lipsă de încă 10 jucători”, a spus Dragomir.

• Ciprian Tătărușanu a primit cinci goluri în patru meciuri în actuala stagiune a Ligii Campionilor

AC Milan - Red Bull Salzburg 4-0

Milanezii s-au „distrat” cu Red Bull Salzburg pe Giuseppe Meazza, în fața a peste 70.000 de spectatori, așa cum a informat site-ul FlashScore.

Olivier Giroud a fost omul meciului, a înscris două goluri și a pasat de două ori decisiv. Francezul a deschis scorul în minutul 14 și a dus scorul la 3-0 în minutul 57.

A doua reușită a fost a lui Rade Krunic în minutul 46, imediat după restartul partidei, care și-a scris numele pentru prima dată în această ediție a Ligii Campionilor.

Junior Messias a blocat tabela la 4-0, la a patra apariție în grupe din această stagiune, iar „rossonerii” au terminat pe doi cu 10 puncte din 18 posibile.