Denis Drăguș a marcat primul gol după o pauză de doi ani! Echipa lui a încasat cinci goluri

denis dragus Standard Liege Stranieri Denis Drăguș a marcat primul gol după o pauză de doi ani! Echipa lui a încasat 5 goluri
Iosif Pintilie
Data publicarii: Duminica 08 August 2021, 17:54
Data actualizarii: Duminica 08 August 2021, 18:57

Denis Drăguș a înscrie pentru prima oară după o pauză de doi ani, însă echipa lui nu a putut evita o umilință.

Standard Liege a fost surclasată de Antwerp cu scorul de 5-2. Toate cele cinci reușite ale lui Antwerp au fost marcate de elvețianul Michael Frey (6, 37, 59, 61, 68).

Denis Drăguș a înscris ultimul gol al meciului în minutul 77, la doar un minut după ce a intrat pe teren. El nu a mai înscris din mai 2019, atunci când punctase în duelul FC Viitorul Constanța - Universitatea Craiova.

• Denis Drăguș a marcat primul gol după o pauză de doi ani! Echipa lui a încasat 5 goluri

Standard Liege este pe locul 10 în Belgia, cu 4 puncte obținute în trei etape. Pentru Antwerp, acestea au fost primele puncte din noul sezon.