VIDEO Denis Alibec, one man show în Qatar! A marcat și a scos și un penalty în ultima etapă

Denis Alibec Muaither SC Qatar Stranieri
Data publicarii: Vineri 08 Decembrie 2023, 19:15
Data actualizarii: Vineri 08 Decembrie 2023, 19:14

Denis Alibec (32 de ani) se află la Muaither SC din august 2023.

Cotat la 800.000 de euro, conform site-urilor de specialitate, internaționalul român mai are contract cu Muaither până la finele actualei stagiuni.

Muaither a întâlnit-o pe Al Arabi în a 11-a etapă din primul eșalon al Qatarului, pe stadionul "Hamad bin Khalifa" din Doha. La capătul celor 90 de minute, formațiile au împărțit punctele (2-2).

În minutul 45+4, la 1-0 pentru Al Arabi, Denis Alibec a forțat o greșeală în defensiva adversă, a recuperat balonul și a restabilit egalitatea.

În repriza secundă, Al Neel a majorat diferența după ce a fructificat o lovitură de la 11 metri. Penalty-ul a fost câștigat de Denis Alibec, în urma unei deposedări neregulamentare în interiorul careului.

În urma rezultatului de egalitate, Muaither rămâne în "zona fierbinte" a clasamentului, pe poziția a 11-a, cu șase puncte înregistrate după 11 etape desfășurate în campionat.

În consecință, formația la care se află și Denis Alibec a obținut până în clipa actuală o singură victorie, trei rezultate de egalitate și șapte înfrângeri.