VIDEO Debut nefast pentru Denis Alibec la noua sa echipă! Muaither SC, umilită la primul meci al românului în Qatar

Muaither SC Denis Alibec Qatar Stranieri Denis Alibec (Muaither SC)
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Miercuri 16 August 2023, 22:12
Data actualizarii: Miercuri 16 August 2023, 22:20

Denis Alibec a debutat la nici 24 de ore de la semnarea contractului cu Muaither SC, însă echipa sa a fost umilită de Al-Wakra, scor 3-0.

Fostul vârf al Farului Constanța a intrat pe teren în minutul 67, la scorul de 2-0 pentru Al-Wakra, însă n-a reușit să întoarcă rezultatul, ba mai mult, echipa sa a mai primit un gol, după cinci minute de la intrarea sa.

Benyettou (45'), Assal (45+3' și 72') au semnat cele trei goluri ale lui Al-Wakra.

Alibec este al şaptelea jucător transferat de Muaither SC în vederea sezonului 2023-2024 după uruguayanul Ramon Arias, morocanul Ayman Al-Hassouni, congolezul Guy Mbenza, malianul Mamadou Traore şi algerienii Nassim Benaissa şi Fouad Hanouq.

În 31 de partide disputate pentru Farul Constanţa în sezonul 2022-2023, atacantul a înscris 14 goluri şi a reuşit 8 pase decisive. În actualul sezon, Alibec reuşise să înscrie de 3 ori şi să ofere două pase decisive în şase partide.

În cariera sa de până acum, Denis Alibec a mai evoluat pentru Inter Milano, KV Mechelen, FC Viitorul, Bologna, Astra Giurgiu, FCSB, CFR Cluj, Kayserispor şi Atromitos.