VIDEO De-aia îl cheamă Ronaldo! Deaconu a înscris încă un gol superb în campionatul Poloniei

Ronaldo Deaconu Ekstraklasa korona kielce Marius Briceag Miedz Legnica Stranieri
Data publicarii: Duminica 02 Aprilie 2023, 08:39
Data actualizarii: Duminica 02 Aprilie 2023, 08:41

Korona Kielce a câștigat cu 1-0 în fața lui Miedz Legnica grație reușitei mjlocașului român.

Mijlocaşul român Ronaldo Deaconu a marcat golul prin care Korona Kielce a învins-o pe Miedz Legnica, cu scorul de 1-0, sâmbătă, în etapa a 26-a a primei ligi poloneze de fotbal.

Deaconu a înscris în minutul 12 al doilea său gol din acest campionat, în 20 de partide.

Marius Briceag, titular lângă Ronaldo Deaconu la Korona Kielce

Mijlocaşul român a evoluat 64 de minute, în timp ce fundaşul Marius Briceag a fost integralist.

Korona a ieşit pentru moment din zona locurilor retrogradabile, fiind pe 14 din 18 echipe, cu 30 de puncte din 26 de partide, informează Agerpres.

Foto și video: Korona Kielce