VIDEO Cum s-a descurcat Răzvan Marin la debutul pentru Empoli. Ghinion pentru formația românului în minutul 120+1

Razvan Marin Cupa Italiei Empoli SPAL Stranieri
Data publicarii: Duminica 07 August 2022, 08:29
Data actualizarii: Duminica 07 August 2022, 08:30

Mijlocașul naționalei a fost titular în meciul pierdut de noua sa echipă în Cupa Italiei, 1-2 cu SPAL Ferrara după un gol primit în ultimele secunde ale întâlnirii.

Internaționalul român Răzvan Marin a debutat oficial sâmbătă pentru noua sa echipă, Empoli, în meciul din turul 1 al Cupei Italiei pierdut în minutul 120+1 în fața lui SPAL Ferrara, scor 1-2.

Cambiaghi a deschis scorul în minutul 80, însă SPAL a revenit prin Dickmann ('82) și a dat lovitura în ultimele secunde ale prelungirilor întâlnirii prin Arena ('120+1).

”Aleargă, se luptă și impune ritmul. A avut o prestație suficientă”

Marin a jucat titular în linia de trei mijlocași centrali și a fost schimbat imediat după golul de 1-1.

”S-a văzut că noul venit a fost dornic să facă o figură frumoasă la debutul său oficial. Aleargă, se luptă și impune ritmul. A avut o prestație suficientă”, a scris Tuttomercatoweb, care l-a notat pe Marin cu 6.

Foto și video: Empoli FC