Cu Raul, Huntelaar si Deac in teren, Schalke s-a facut de ras cu Trabzon! Vezi un gol fenomenal de la 30 de metri! VIDEO

Ciprian Deac Schalke 04 Stranieri
Data publicarii: Sambata 08 Ianuarie 2011, 11:38
Data actualizarii: Sambata 08 Ianuarie 2011, 11:43

Schalke sta prost in campionat, insa nici in meciurile amicale nu se descurca mai bine

Deac a intrat in teren in minutul 68, la scorul de 2-0, insa nu a avut ocazia sa se remarce. Schalke nu si-a menajat vedetele, chiar daca a fost vorba de un meci amical. Raul si Huntelaar au fost in teren inca din primul minut.

Meciul s-a terminat cu victoria turcilor, scor 3-0.

Trabzon: Kivrak - Cora (46. Atas), Glowacki, Kacar, Cale (86. Cakir)- Balci, Badur, Yattara (46. Gülselam), Baytar - Yilmaz, Bulut (71. Özturun)

Schalke: Neuer - Matip, Papadopoulos, Metzelder (46. Rakitic), Zander (46. Pander) - Moritz, Kluge - Edu, Draxler (68. Deac) - Raul, Huntelaar

Marcatori: 1:0 Cora (9.), 2:0 Bulut (57.), 3:0 Yilmaz (77.)