Golgheterul Cristea, infrangere in primul meci la Karlsruhe! Sergiu Radu a marcat in Aachen - Karlsruhe 4-2!

Andrei Cristea Karlsruhe Sergiu Radu Stranieri
Data publicarii: Sambata 22 Ianuarie 2011, 14:08
Data actualizarii: Sambata 22 Ianuarie 2011, 18:36

Transferati recent la Alemannia Aachen, respectiv Karlsruhe, Sergiu Radu si Andrei Cristea au vazut doar de pe banca startul intalnirii directe dintre noile lor echipe.

Cristea i-a luat locul lui Duckel la scorul de 3-1 pentru Alemannia, in startul primei reprize, pentru ca Sergiu Radu sa apara pe gazon in minutul 85. La numai 4 minute dupa ce a intrat, fostul jucator al lui Cottbus a inchis tabela la 4-2!

Aachen si Karlsruhe au acelasi obiectiv in acest sezon de Zweite Bundesliga, salvarea de la retrogradare. Alemannia era pe 11 inaintea jocului de azi, in timp ce Karlsruhe abia pe 16, loc de baraj.