COSMAR pentru Maxim dupa pasa de gol in Cupa Germaniei! Avea egalarea in picior la ultima faza, fluierul arbitrului l-a oprit! Ce s-a intamplat:

Alexandru Maxim VfB Stuttgart Stranieri
Data publicarii: Vineri 27 Septembrie 2013, 09:56
Data actualizarii: Vineri 27 Septembrie 2013, 09:56

►Sport.ro prezinta: NOAPTEA CEA MAI LUNGA! Sambata spre duminica: 14 ORE IN DIRECT! Vezi AICI programul!

Alexandru Maxim a fost menajat de antrenorul sau in meciul de Cupa cu Freiburg, dar romanul a intrat pe teren in minutul 75. Era deja 2-0 pentru adversari iar romanul a pasat decisiv pentru reusita lui Ibisevici! Mai mult, Maxim putea aduce egalarea in ultimnul minut al partidei, cand a scapat singur cu portarul, insa n-a reusit stopul asa cum si-a dorit iar mingea i-a sarit in mana! Arbitrul a fluierat hent iar Stuttgart, finalista de anul trecut a fost eliminata inca din turul 2. Maxim a reusit 6 pase de gol in acest sezon la Stuttgart.