Ce notă a primit George Pușcaș după ce a înscris în victoria lui Bari: ”Nu a fost strălucit”

George Puscas bari Serie B Stranieri George Pușcaș a semnat cu Bari / Foto: Twitter @sscalciobari
Data publicarii: Sambata 10 Februarie 2024, 20:48
Data actualizarii: Sambata 10 Februarie 2024, 20:47

George Pușcaș (27 de ani) a fost trimis în această fereastră de transferuri sub formă de împrumut la Bari, de la Genoa.

Bari a înfruntat-o pe Lecco în etapa #24 din Serie B sâmbătă seară, pe ”Stadio San Nicola”. La capătul celor 90 de minute, gazdele s-au impus cu 3-1.

George Pușcaș și-a trecut numele pe tabela de marcaj în partea secundă, mai exact în minutul 53, după ce a primit un assist de la Mattia Maita.

Italienii nu au fost însă impresionați de golul internaționalului român, iar cei de la labaricalcio.it l-au notat cu șase în urma prestației de pe ”Stadio San Nicola”.

”Nu a fost foarte strălucit, dar a răspuns foarte bine atunci când a fost momentul să schimbe scorul de pe tabelă. Un șut din apropierea porții și primul gol al sezonului”, au scris italienii.

E a doua oară când George Pușcaș îmbracă echipamentul lui Bari, după ce a mai fost trimis sub formă de împrumut la clubul respectiv în perioada august 2015 - iunie 2016, moment în care echipa-mamă a sa era Inter Milano.

Bari, în Serie B

După 24 de etape desfășurate în al doilea eșalon al Italiei, Bari se află pe locul 12 cu 30 de puncte. Șase victorii, 12 rezultate de egalitate și șase înfrângeri a înregistrat clubul până în clipa de față.c

Pentru Bari urmează confruntarea cu FeralpiSalo de sâmbătă, 17 februarie, de la ora 15:00, pe ”Stadio San Nicola”. Meciul va conta pentru runda cu numărul 25 din Serie B.