RECORD IMPRESIONANT stabilit de Liverpool! Campioana Europei, de neoprit in meciurile jucate acasa: CIFRE OFICIALE

Liverpool anfield ucl uefa champions league Campionate externe RECORD FABULOS stabilit de Liverpool! Campioana Europei, de neoprit in meciurile jucate acasa: CIFRE OFICIALE
Data publicarii: Miercuri 06 Noiembrie 2019, 10:06
Data actualizarii: Miercuri 06 Noiembrie 2019, 10:13

Liverpool e liderul Grupei E in UEFA Champions League.

Din articol

Campioana Europei, Liverpool, are un record fabulos in ceea ce priveste meciurile jucate pe Anfield.

Englezii sunt neinvinsi in ultimele 23 de meciuri jucate pe teren propriu in competitiile europene. Ultima infrangere dateaza din 2014, atunci cand Liverpool a pierdut cu 0-3 in fata celor de la Real Madrid in UEFA Champions League.

Ultima victorie a fost inregistrata marti seara in fata celor de la Genk, scor 2-1.

Liverpool e campioada en-titre din UCL, dupa ce s-a impus cu 2-0 sezonul trecut in finala cu Tottenham. Au inscris atunci Mohamed Salah (penalty, minutul 2) si Divock Origi (minutul 87).

In acest sezon, trupa lui Jurgen Klopp joaca in Grupa E, pe care o conduce in acest moment cu 9 puncte.