VIDEO Ce mai face Stanciu prin China: gol și pasă de gol în derby-ul orașului Wuhan! Three Towns și-a spulberat rivala

Nicolae Stanciu China Wuhan Three Towns Wuhan Zall Stranieri
Data publicarii: Vineri 08 Iulie 2022, 13:44
Data actualizarii: Vineri 08 Iulie 2022, 14:23

Internaționalul român Nicolae Stanciu are un început de sezon excelent în Chinese Super League.

UPDATE Wuhan Three Towns s-a impus cu 5-0 în fața lui Wuhan Zall și este liderul campionatului după nouă etape, cu opt victorii și un egal, golaveraj 32-6! După prestația de astăzi, Nicolae Stanciu a ajuns la 6 goluri și 6 pase de gol!

Știrea inițială

”Tricolorul” Nicolae Stanciu își continuă meciurile de excepție în campionatul Chinei.

Vineri după-amiaza, internaționalul român a dat pasa de gol de la 2-0 (minutul 32) și a înscris printr-un șut din afara careului pentru 3-0 (minutul 54) în meciul echipei sale, Wuhan Three Towns, cu concitadina Wuhan Zall.

În cele opt meciuri dinaintea celui de vineri cu Wuhan Zall, Stanciu a marcat 5 goluri și a oferit 5 pase decisive.