FOTO ȘI VIDEO Câte goluri a încasat de la FC Barcelona portarul român de la AS Roma în returul din sferturile Champions League

Camelia Ceasar AS Roma Camp Nou fc barcelona Women s Champions League Stranieri
Data publicarii: Joi 30 Martie 2023, 08:23
Data actualizarii: Joi 30 Martie 2023, 08:29

Camelia Ceasar a fost integralistă pe ”Camp Nou” în poarta echipei italiene.

Echipa de fotbal feminin FC Barcelona a învins-o miercuri seara, pe ”Camp Nou”, pe AS Roma, scor 5-1, şi s-a calificat în semifinalele UEFA Women's Champions League.

Portarul titular al Romei a fost din nou, ca și în meciul tur, o jucătoare din România, Camelia Ceasar.

FC Barcelona s-a impus în manşa retur a sferturilor de finală din Liga Campionilor la fotbal feminin prin golurile marcate de Rolfo (minutele 11 şi 45+2), Leon (minutul 33), Oshoala (minutul 46) şi Guijarro (minutul 53).

Pentru AS Roma a marcat Serturini, în minutul 58. În manşa tur, la Roma, Barcelona câştigase cu 1-0, după un meci senzațional al Cameliei Ceasar.