Constantin Galca vejle Stranieri Calcat in picioare dupa ce a ajuns primul in campionat! Galca, bataie dura primita in ultimul meci
Data publicarii: Vineri 30 Octombrie 2020, 23:04
Data actualizarii: Vineri 30 Octombrie 2020, 23:30

Vejle era prima in Danemarca dupa 6 etape.

Echipa lui Galca, nou-promovata in acest sezon, a avutun start de campionat mult peste asteptari. Din 6 meciuri, castigase 4 si pierduse numai unul. Azi, Veijle a incasat a doua bataie a sezonului. Si a durut! Randers, care avea o singura victorie in primele 6 etape, a castigat clar chiar pe terenul lui Galca: 3-0!

Toate golurile au venit in repriza a doua, iar primele doua au fost penalty-uri, in minutele 54 si 84. Klysner a decis scorul final cu reusita sa din minutul 4 al prelungirilor jocului.