Banel se simte iar ZEU in Franta! A dat pasa de gol in derby-ul cu Roman! Fostul rapidist a lovit bara in Toulouse 1-1 Nantes

Banel Nicolita Mihai Roman Nantes Stranieri
Data publicarii: Duminica 04 Mai 2014, 20:47
Data actualizarii: Duminica 04 Mai 2014, 20:46

Nicolita incheie la potential maxim sezonul in Ligue 1!

Folosit putin in acest campionat, fostul stelist a prins pentru a doua oara consecutiv primul 11 in meciul cu Toulouse! In minutul 9, Banel a centrat perfect din lovitura libera pentru Vizcarrondo, a carui lovitura de cap l-a batut pe Boucher. A ramas in teren pana in minutul 62, cand a fost inlocuit de Ismael Bangoura si a primit un cartonas galben in minutul 36.

Mihai Roman, recuperat dupa o accidentare teribila la genunchi in startul sezonului, a intrat la Toulouse in minutul 79. A avut nevoie de numai un minut pentru a fi remarcat. Lansat perfect de Serge Aurier, a trecut mingea de Riou, insa transversala s-a opus golului!

Toulouse - Nantes s-a terminat 1-1. Cele doua echipe sunt pe 10, respectiv 11 in clasament, departe de orice griji in ultimele doua etape.