Antrenorul lui Bari a spus de ce l-a înlocuit la pauză pe George Pușcaș: ”Asta m-a făcut să îl schimb imediat!”

George Puscas bari giuseppe iachini Stranieri George Pușcaș / Foto: Imago Images
Data publicarii: Marti 02 Aprilie 2024, 17:45
Data actualizarii: Marti 02 Aprilie 2024, 17:46

Bari a încheiat la egalitate partida cu Modena, scor 1-1, în etapa a 31-a din Serie B.

George Pușcaș a început partida ca titular, dar atacantul României nu a reușit să iasă în evidență, lucru ce l-a făcut pe antrenorul Giuseppe Iachini să îl înlocuiască la pauza meciului.

Giuseppe Iachini: ”A ajuns doar la câteva mingi!”

La finalul meciului, Iachini a fost întrebat despre decizia de a-l înlocui pe  internaționalul român, iar tehnicianul român a răspuns fără să stea pe gânduri.

Pușcaș s-a întors doar de trei zile și a ajuns doar la câteva mingi. Asta m-a făcut să îl înlocuiesc imediat. Pe final, am vrut să pun trei atacanți, dar din cauza problemelor cu Di Cesare și Maita, am fost nevoit să păstrez sistemul”, a spus Iachini, conform tuttobari.com.

• Două milioane de euro este cota de piață a lui George Pușcaș.

George Pușcaș a primit nota 5 în meciul cu Modena

George Pușcaș a primit cea mai mică notă dintre jucătorii lui Bari. Fotbalistul român a fost notat cu 5 de  italienii de la TuttoBari, care nu l-au menajat pe atacantul echipei naționale și au remarcat că internaționalul român a avut o singură ocazie de gol.

Doar o lovitură de cap în această partidă în care a rezistat doar 45 de minute”, au scris italienii.