VIDEO Alexi Pitu i-a adus victoria lui Bordeaux în campionat! Cum a marcat românul primul său gol în Franța

alexi pitu Girondins Bordeaux Ligue 2 Stranieri
Data publicarii: Sambata 16 Septembrie 2023, 22:18
Data actualizarii: Sambata 16 Septembrie 2023, 22:18

Bordeaux a jucat în deplasare cu Valenciennes în a șasea etapă din Ligue 2, scor 2-1.

Scorul a fost deschis de Bordeaux în minutul 37, de către Elis, iar tabela a rămas intactă până în minudul 63, când Kruse a egalat. În minutul 71, Alexi Pitu a fost trimis în teren în locul lui Livolant, iar românul și-a făcut simțită prezența în teren în minutul 89.

Pitu a preluat balonul la marginea careului și a șutat puternic, iar mingea, care a atins un adversar, s-a dus în plasă, aducând astfel trei puncte importante pentru Bordeaux. Echipa românului se află pe locul șase în clasament, având 9 puncte obținute în șase meciuri jucate.

Alexi Pitu a ajuns la cinci meciuri jucate în acest sezon alături de Bordeaux.