Romania, infrangere DUREROASA cu Cehia in finala Euro de Minifotbal! 1-4 cu Cehia. AICI VIDEO

Sambata 18 August 2018, 23:09

Nationala de minifotbal a pierdut finala Europeanului de Minifotbal.

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Romania 1-4 Cehia

min 35. Cehii revin imediat in atac si fac 4-1. Sanse infime pentru Romania sa mai revina in meci.

min 34: GOOOL ROMANIA! Nemitanu inscrie si ne face sa visam la o revenire de senzatie in finalul meciului!

La pauza, cehii conduc cu 2-0. Romania a avut bara in minutul 2 de prelungire al primei reprize prin Nemitanu!!!

_________________________________________________________________________________
Romania este in finala Europeanului de la Minifotbal! Condusa cu 1-0 de catre Kazahstan, Romania a fost la un pas de egalare dupa sutul portarului Florin Matache, cel care a aparat poarta lui Dinamo in dubla celebra cu Slovan Liberec.

Tot Matache a initiat apoi faza de la golul egalizator reusit de Claudiu Vlad! Pasa lunga a lui Matache a fost recentrata in fata portii de unde Vlad a inscris tot cu o lovitura de cap. Romania a ratat apoi un penalty la ultima faza a primei reprize.

Romania a reusit sa treaca in avantaj in ultimele minute, insa Kazahstanul a reusit sa egaleze la 2 in minutul 40! Totusi, romanii au reusit sa revina si sa castige partida la penalty-uri!

Finala mare a Campionatului European este in direct la Pro X de la ora 22.00! Cehia este adversara romanilor in ultima faza a competitiei. Cehii s-au calificat dupa 5-0 contra Angliei.