Leo Messi Barcelona Camp Nou Paris Saint-Germain Spania „M**e PSG!” Fanii Barcelonei nu i-au mai strigat numele lui Messi pe Camp Nou! Ce s-a auzit în minutul 10
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Duminica 29 August 2021, 18:32
Data actualizarii: Duminica 29 August 2021, 18:32

Barcelona și Getafe s-au întâlnit în etapa cu numărul trei din La Liga.

Catalanii vin după remiza din etapa trecută cu Athletic Bilbao, 1-1, iar în minutul 2 al partidei de pe Camp Nou, au deschis scorul prin Sergi Roberto. În minutul 10 s-a întâmplat un lucru la care puțini se așteptau.

Deși fanii Barcelonei au „promis” că numele lui Messi va fi scandat la fiecare meci, în minutul 10, datorită numelui de pe tricou, nu s-a întâmplat același lucru și în meciul cu Getafe. Suporterii catalanilor au așteptat minutul 10, iar apoi au început să cânte împotriva lui Paris Saint-Germain: „M**e PSG!”

• „M**e PSG!” Fanii Barcelonei nu i-au mai strigat numele lui Messi pe Camp Nou! Ce s-a auzit în minutul 10

Același cântec a răsunat din tribunele de pe Camp Nou timp de un minut, iar clipul a devenit rapid viral pe rețelele de socializare.