VIDEO Tiki Taka GENIAL! Asa se creste o campioana mondiala! Spania a batut Olanda si la U21!

Data publicarii: Vineri 03 Septembrie 2010, 10:58
Data actualizarii: Vineri 03 Septembrie 2010, 11:02

Spania a castigat cu 2-1 in fata Olandei in calificarile pentru Campionatul European U21 din 2012.

Noul pusti minune de la Real Madrid, Sergio Canales, a deschis scorul dupa o serie nebuna de pase a tinerilor spanioli. Dost a egalat pentru olandezi, insa Diego Capel de la Sevilla a reusit sa marcheze golul victoriei in minutul 53.

Echipele de start:
Spania: De Gea, Azpilicueta, Botia, Dominguez, Canella; Canales (Ander Herrera 65), Javi Martinez, Ruben Perez (Thiago Alcantara 46), Capel (Nsue 86); Mata si Boja.

Olanda: Zoet; Blind (Kieftenbeld 65), Marcellis, Viergever, Van Aanholt; Cabral, Gorter, Toornstra (Roorda 70), Goossens (Nuytinck 79); De Jong si Dost.

Aceasta a fost reeditarea finalei Cupei Mondiale din luna iulie dintre echipele mari. Spania s-a impus atunci in prelungiri!

Spania U21 va disputa play-off-ul pentru calificare la EURO 2012 marti in Polonia.