VIDEO! Si jucatorul lui Espanyol recunoaste: "A fost HENT"! Reactia INCREDIBILA a lui Guardiola de dupa faza care il duce la 5 puncte de Real:

fc barcelona Pep Guardiola Spania
Data publicarii: Luni 09 Ianuarie 2012, 08:48
Data actualizarii: Luni 09 Ianuarie 2012, 08:47

Barcelona nu a reusit decat un 1-1 in derby-ul orasului cu Espanyol. In minutul 91 insa a avut loc o faza controversata!

Barcelona nu a reusit sa o invinga pe Espanyol si a ramas la 5 puncte de rivala Real Madrid in La Liga. Soarta meciului putea fi alta insa daca arbitrul partidei ar fi acordat penalty in minutul 91!

Raul Rodriguez a facut un hent evident la sutul lui Pedro. Fundasul lui Espanyol a recunoscut infractiunea dupa meci: "Da, a fost o mana acolo, nu pot sa spun altceva pentru ca imaginile arata asta. Dar a fost involuntar" a recunoscut dupa meci Rodriguez.

Spre surprinderea tuturor, Guardiola a refuzat sa vorbeasca despre acea faza desi hentul a fost evident iar echipa sa a putea obtine o victorie importanta in cursa pentru titlu: "Trebuie sa depasim astfel de momente in fotbal. Trebuie sa ne uitam doar la ce putem controla noi, nu ne-am descurcat bine. Mereu am proceda asa si vom continua. Nu ne putem uita la ce a facut arbitrul"

Barcelona a avut aseara 2 goluri anulate la Fabregas si Dani Alves. Catalanii de la Sport.es mai scriu ca acesta este al 5-lea penalty al sezonului refuzat Barcei.