VIDEO / Sevilla, cea mai buna dupa Barca si Real! Sevilla 2-0 Mallorca

Data publicarii: Miercuri 23 Septembrie 2009, 09:22
Data actualizarii: Miercuri 23 Septembrie 2009, 09:36

Sevilla nu a avut nicio problema cu Mallorca in campionat! Squillaci si Perotti au marcat pentru echipa lui Manolo Jimenez, care se afla pe locul 3 in Primera, dupa Barca si Real.

â–º Petrescu vrea o semifinala romaneasca in Europa League! Vezi cine sunt favoritele!

Sevilla are un start excelent in campionatul Spaniei, unde reuseste sa se mentina in plasa granzilor Real si Barca. Jimenez dispune de unul dintre cele mai bune atacuri din Primera, insa nu este inca multumit de jocul echipei: "Dupa 2-0, am pierdut controlul meciului si i-am lasat pe cei de la Mallorca sa domine", a spus Jimenez dupa meci.

Squillaci a deschis scorul pentru Sevilla in minutul 17, iar Perotti a majorat diferenta in minutul 25.