Lionel Messi Barcelona Spania Tocmai a avut loc una dintre marile ratari din ISTORIA fotbalului sub ochii lui Messi! Ce a putut sa faca atacantul la un metru de poarta adversa. Faza face inconjurul lumii
Data publicarii: Marti 16 Martie 2021, 00:16
Data actualizarii: Marti 16 Martie 2021, 00:17

De ce sa impingi mingea in plasa cu capul de la cateva zeci de centimetri, cu toata poarta goala in fata, cand poti sa incerci s-o dai cu pieptul? :))

Asta s-a intrebat Rafa Mir de la Huesca pe Camp Nou, in minutul 57 al meciului cu Barcelona.

La scorul de 3-1 pentru Barca, Mir, care deschisese scorul din penalty in prelungirile primei reprize, putea sa reduca din diferenta.

• Tocmai a avut loc una dintre marile ratari din ISTORIA fotbalului sub ochii lui Messi! Ce a putut sa faca atacantul la un metru de poarta adversa. Faza face inconjurul lumii

A luat insa cea mai proasta decizie cu putinta si exista sanse ca asta sa-l bantuie pentru tot restul vietii. In loc sa inscrie simplu, cu capul, de la numai cativa centimetri de linie, Mir a preferat sa incerce o executie cu pieptul.

Barca - Huesca s-a terminat 4-1, iar catalanii mai au de recuperat 4 puncte pana la Atletico Madrid, care e lider dupa 27 de etape.