Suporterii lui Real Madrid, mesaj direct despre situația lui Nacho. Ce s-a întâmplat în minutul 49 al derby-ului cu Atletico Madrid

Real Madrid Atletico Madrid la liga Nacho Santiago Bernabeu Spania
Data publicarii: Sambata 25 Februarie 2023, 21:16
Data actualizarii: Sambata 25 Februarie 2023, 21:34

Real Madrid și Atletico Madrid s-au confruntat în etapa 23 din La Liga.

Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, Gimenez și Rodriguez fiind marcatorii celor două goluri, pe finalul partidei. Oaspeții au evoluat în inferioritate numerică din minutul 64, când Correa a fost eliminat direct.

Nacho, dorit în continuare pe Santiago Bernabeu

În minutul 49 al partidei, o mare parte a suporterilor lui Real Madrid și-a arătat susținerea către Nacho, cântând minute în șir: "Nacho, rămâi!" și "Este unul de-al nostru, Nacho este unul de-al nostru!"

Nacho a evoluat 77 minute în partida cu Atletico Madrid, când a fost înlocuit cu Rodriguez, marcatorul golului pentru galactici.

Nacho Fernandez și-ar dori să plece de la Real Madrid

Fotbalistul de 32 de ani mai are contract până la finalul actualului sezon și nu dorește să-și mai prelungească înțelegerea cu gruparea de pe Santiago Bernabeu, deoarece în acest sezon nu a mai fost folosit ca titular de Carlo Ancelotti.

"Real mi-a spus că dacă vreau, pot reînnoi. Încă nu m-am hotărât ce voi face. M-am simțit foarte rău la începutul sezonului.

Voi lua o decizie personală cu privire la viitorul meu, este și despre familia mea", a spus Nacho Fernandez, potrivit lui Fabrizio Romano, la finalul meciului Liverpool - Real Madrid 2-5.