Suarez a facut o noua victima! Uruguayanul i-a adus Barcei un punct, insa putea fi eliminat dupa un nou moment in care si-a pierdut capul. Urmele duelului cu Abdennour

Luis Suarez Aymen Abdennour Barcelona Spania Valencia Spania
Data publicarii: Duminica 06 Decembrie 2015, 17:12
Data actualizarii: Duminica 06 Decembrie 2015, 17:24

Luis Suarez i-a adus Barcelonei un punct un meciul cu Valencia. Acesta a inscris in cea de-a saptea partida consecutiva pentru formatia catalana, care a remizat pe Mestalla, scor 1-1.

Uruguayanul din atacul Barcei a avut din nou parte de un meci presarat cu momente controversate. Acesta a reusit sa inscrie pentru Barcelona in minutul 58 al partidei cu Valencia, insa a fost protagonist intr-un nou incident nesportiv.

Cu doar cinci minute inainte sa marcheze, Luis Suarez putea fi eliminat. Atacantul sudamerican a dus lupte grele cu tunisianul Aymen Abdennour si nu si-a mai putut stapani nervii dupa un duel mai fizic cu acesta. Suarez s-a razbunat: l-a calcat pe Abdennour pe picior, pentru ca mai apoi sa-l "stampileze" si pe mana (CLICK AICI PENTRU FAZA VIDEO).

Tunisianul a cazut la pamant, insa niciunul dintre arbitri nu a sesizat gestul lui Suarez, acesta scapand nepedepsit.

Abdennour a postat la finalul partidei o fotografie cu zgarieturile de pe mana si picior, notand sugestiv in descriere: #suarez.

"Mi-am cerut scuze pentru faza in care l-am calcat pe jucatorul Valenciei. A fost un gest involuntar", a spus Suarez la finalul partidei.