Ronaldo amana FIESTA Barcelonei! Thriller cu 7 goluri pe Bernabeu, fanii l-au huiduit pe Mourinho! CR7 a ajuns la 200 de goluri pentru Real! VIDEO

Real Madrid Cristiano Ronaldo fc barcelona Jose Mourinho Valladolid Spania
Data publicarii: Duminica 05 Mai 2013, 09:59
Data actualizarii: Duminica 05 Mai 2013, 10:00

► Rednic, derby pentru TITLU! Anderlecht – Standard, duminica 15:30 in direct Sport.ro si Voyo.ro!

Real Madrid a castigat in fata lui Valladolid dupa un meci extrem de spectaculos! Ronaldo a reusit o dubla, ambele goluri fiind marcate cu capul!

Barcelona mai trebuie sa astepte pana va deveni matematic campioana Spaniei! Real Madrid a castigat cu Valladolid si s-a apropiat la 8 puncte de rivala cu 4 etape inainte de final, Barca avand si meciul din aceasta seara contra lui Betis.

Partida cu Valladolid a fost una extrem de spectaculoasa! Oscar a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 8, Di Maria provocand autogolul lui Hernandez in minutul 26. Ronaldo a reusit dubla in minutele 33 si 77, intre aceste reusite marcand si Kaka (min 50). Pentru Valladolid au mai marcat Guerra in minutul 35 si Sastre in minutul 87.

Jose Mourinho a fost fluierat de fanii celor de la Real, lucru comentat de secundul acestuia, Karanka: "Fluieraturile pentru manager... el as spus deja asta dupa meciul cu Dortmund si o repet si eu: Fanii sunt aici si trebuie respectati. Lucram aici de 3 ani si fanii sunt mai mult sau mai putin fericiti cu rezultatele noastre si mereu ii respectam" a spus Karanka

Cristiano Ronaldo mai are doar 5 jucatori deasupra lui in clasamentul marcatorilor all-time pentru Real Madrid (Hugo Sanchez - 208 goluri in 281 de partide, Puskas cu 237 in 262, Santillana cu 288 in 645, Di Stefano cu 307 in 392 si Raul cu 323 in 741). Ronaldo a ajuns in urma acestei duble la 200 de goluri pentru Real (146 in La Liga, 16 in Cupa Spaniei, 35 in Liga Campionilor si 3 in Supercupa Spaniei) in doar 196 de partide! In acest sezon are 53 de goluri in 52 de partide, 33 fiind in campionat.