Real Madrid se chinuia în Cupa Spaniei, titularul lui Ancelotti se distra la Paris! Ce a postat după meci

Real Madrid Aurelien Tchouameni Cupa Spaniei Villarreal Spania
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Vineri 20 Ianuarie 2023, 14:00
Data actualizarii: Vineri 20 Ianuarie 2023, 14:01

Real Madrid a jucat pe terenul lui Villarreal în optimile de finală din Cupa Spaniei, scor 2-3.

Madrilenii au avut probleme în duelul cu echipa lui Quique Setien. Villarreal a condus încă din minutul 4, iar la pauză a intrat cu un avantaj de două goluri, însă Ancelotti a schimbat inspirat în a doua repriză și a reușit să întoarcă rezultatul. Fanii Realului însă au fost furioși văzându-l pe Aurelien Tchouameni (22 ani)

Accidentat la începutul anului, francezul care încă se recuperează, a zburat la Paris pentru a asista la meciul din NBA dintre Pistons și Bulls, fiind filmat zâmbitor, în timp ce echipa sa se chinuia în meciul de pe Estadio de la Ceramica.

Aurelien Tchouameni și-a prezentat scuzele după reacția furioasă a fanilor

Criticat dur pentru decizia de a pleca din țară, în ciuda faptului că era accidentat, Aurelien Tchouameni a postat un mesaj pe Twitter în care își prezenta scuzele.

„Îmi prezint scuzele clubului meu, corpului tehnic, coechipierilor și fanilor madrileni pentru prezența mea la un eveniment la ora în care jucam un meci important în Cupă. Am fost în fiecare moment atent la ce se întâmpla la Villarreal, însă nu am procedat corect. Îmi pare extrem de rău”, a scris vicecampionul mondial.

• 90 de milioane de euro este cota lui Aurelien Tchouameni conform Transfermarkt, pentru care Real Madrid a plătit 80 de milioane de euro.
  • 21 de meciuri a jucat mijlocașul, având două pase de gol.