VIDEO Condusă cu 2-0 la pauză, Real Madrid a revenit senzațional în meciul cu Villarreal din Cupă + show FC Barcelona!

Real Madrid AD Ceuta Cupa Spaniei fc barcelona Villarreal Spania
Data publicarii: Vineri 20 Ianuarie 2023, 08:47
Data actualizarii: Vineri 20 Ianuarie 2023, 08:49

Cei doi granzi din Spania au obținut calificarea în sferturile de finală ale competiției.

Real Madrid s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, după ce a câştigat, cu scorul de 3-2, meciul de joi seara cu Villarreal din optimi.

Real Madrid a revenit după ce a fost condusă cu 2-0. Pentru Real Madrid au marcat Vinicius (57), Militao (69) şi Ceballos (86). Villarreal a punctat prin Capoue (4) şi Chukwueze (42).

În schimb, FC Barcelona a învins tot joi, în deplasare, formaţia Ceuta, scor 5-0, în optimile Cupei Spaniei.

Barcelona s-a distrat cu ultima clasată din liga a treia, Ceuta

Barcelona nu a întâmpinat probleme pe terenul ultimei clasate din seria 1 a ligii a treia spaniole, AD Ceuta.

Dacă la pauză catalanii conduceau doar cu 1-0, prin golul lui Raphinha, din minutul 40, repriza secundă a adus şi descătuşarea formaţiei antrenate de Xavi.

Lewandowski, în două rânduri (49, 89), Ansu Fati (69) şi Kessie (76) au dus scorul mai aproape de realitatea din teren

În sferturile Cupei Spaniei s-au calificat astfel Real Madrid, FC Barcelona, Athletic Bilbao, Valencia, Atletico Madrid, Osasuna, Real Sociedad şi FC Sevilla.