Real Betis Barcelona El Clasico Real Madrid Spania Postare INCREDIBILA a lui Betis dupa penalty-ul primit de Real in El Clasico! Faza IDENTICA la Sevilla in meciul cu madrilenii, arbitrul nu a dictat NIMIC
Data publicarii: Sambata 24 Octombrie 2020, 19:23
Data actualizarii: Sambata 24 Octombrie 2020, 19:24

Real Madrid s-a impus in primul El Clasico din acest sezon, 3-1.

Madrilenii au deschis scorul prin Fede Valverde, insa Ansu Fati a replicat rapid si a stabilit scorul la pauza. Desi Barcelona a ratat ocazii monumentale prin Fati si Coutinho in a doua repriza, Real a fost dusa in avantaj de Sergio Ramos, printr-un penalty acordat cu VAR.

Fundasul a fost tras de tricou in interiorul careului de Clement Lenglet, la o lovitura libera executata de Kroos, iar Martinez Munuera a decis sa acorde lovitura de pedeapsa pentru campioana Spaniei.

Luka Modric a inscris golul care a stabilit scorul final, 3-1.

Real Betis a postat pe Twitter la finalul meciului o poza cu tinerea din careu a lui Lenglet, facand o paralela cu o faza similara de la intalnirea cu Real de la finalul lui septembrie, cand Betis nu a primit penalty dupa o tinere in careu. Meciul s-a incheiat 3-2 pentru Real Madrid, dupa ce Betis a condus cu 2-1. Golul victoriei a fost inscris de Ramos din penalty.