Nu s-a mai putut abtine! ATAC VIOLENT al unui jucator de la Real: "Incercati sa ne faceti rau! Sunteti invidiosi!" Descatusarea dupa victoria din Champions League

Real Madrid Julen Lopetegui Marcelo Real Madrid Real Madrid - Viktoria PLzen Real Madrid Champions League Spania Nu s-a mai putut abtine! ATAC VIOLENT al unui jucator de la Real: "Incercati sa ne faceti rau! Sunteti invidiosi!" Descatusarea dupa victoria din Champions League
Data publicarii: Miercuri 24 Octombrie 2018, 09:56
Data actualizarii: Miercuri 24 Octombrie 2018, 10:02
Real Madrid a reusit sa castige duelul din Champions League cu Viktoria Plzen, scor 2-1.

Real Madrid nu traverseaza, insa, cea mai buna perioada. Victoria din grupele Champions League este prima in cinci patride pentru echipa spaniola, care s-a chinuit marti seara pentru a obtine succesul.

Marcelo s-a accidentat si a lasat echipa in 10 in minutele de prelungiri, dupa ce s-a accidentat, iar Lopetegui nu a mai putut introduce pe altcineva pe teren pentru ca epuizase toate schimbarile.

Fotbalistul de la Real s-a descatusat la declaratiile de la finalul partidei si a lansat un atac violent la adresa jurnalistilor.

"Este greu cand nu castigi, dar de criza vorbiti doar voi, care incercati sa faceti rau acestui vestiar. Voi, ziaristii, incercati sa faceti rau. Sunteti invidiosi ca nu stiti sa jucati fotbal, d-asta ne criticati!", a rabufnit Marcelo, scrie Marca.

Fotbalistul i-a luat apararea lui Lopetegui, despre care s-a scris ca are bagajele ca si facute la Real. "Pentru mine, Lopetegui face o treaba fantastica", a fost reactia lui Marcelo cand a fost intrebat despre soarta antrenorului.

Mai mult, fundasul Realului a vorbit si despre eventuala sa plecare de la Madrid.

"Eu nu am auzit de nicio oferta. Nu exista nimeni care să iubeasca Real Madrid mai mult decat mine", a asigurat Marcelo.