NU era glucoza, nici guma! Spaniolii au aflat ce pastila a luat, de fapt, Messi la meciul cu Olympiakos. Argentinianul nu a scapat de problemele cu stomacul

Lionel Messi Barcelona Olympiakos Pireu Spania
Data publicarii: Sambata 21 Octombrie 2017, 12:27
Data actualizarii: Sambata 21 Octombrie 2017, 12:32

Leo Messi a fost surprins de camerele de luat vederi de la meciul Barcelona - Olympiakos, incheiat 3-1, in timp ce a luat o pastila. Evenimentul a avut loc in minutul 10 al partidei, iar initial jurnalistii spanioli au notat ca argentinianul a luat o pastila de glucoza.

Spaniolii au crezut initial ca Messi a luat o pastila de glucoza, pentru a avea energie, la meciul cu Olympiakos. Intre timp, acestia au aflat ca argentinianul a luat de fapt un medicament!

Sport Catalunya scrie ca Leo Messi joaca adesea cu o pastila de Almax in jambiere. Medicamentul este unul care reduce aciditatea din stomac.

Jurnalistii catalani scriu ca Messi continua sa aiba probleme cu stomacul, el confruntandu-se de-a lungul ultimilor ani cu acididate si senzatii de voma. De altfel, Messi a mai fost surprins vomitand pe teren, in timpul partidelor.

Messi a marcat un gol in minutul 60 al partidei cu Olympiakos, din UEFA Champions League.