FOTO ȘI VIDEO Momentul viral cu un jucător de la FC Sevilla. A primit un bilet de la antrenor în timpul meciului: ce a urmat pe teren e neașteptat

FC Sevilla fc barcelona Joan Jordan Jorge Sampaoli Spania
Data publicarii: Luni 06 Februarie 2023, 09:17
Data actualizarii: Luni 06 Februarie 2023, 09:33

FC Barcelona s-a impus cu scorul de 3-0 în fața celor de la FC Sevilla, la finalul unui meci contând pentru etapa 20 din La Liga.

După o primă repriză fără gol marcat, FC Barcelona a înscris de trei ori în partea secundă, prin Jordi Alba (minutul 58), Gavi (minutul 70) şi Raphinha (minutul 79).

FC Barcelona a adunat 53 de puncte în clasament şi este lider în La Liga, urmată de Real Madrid, cu 45 de puncte. Într-un alt meci din campionat, ocupanta locului trei, Real Sociedad, a pierdut acasă cu Real Valladolid, scor 0-1. Oaspeţii au dat lovitura în minutul 73, prin Larin.

Joan Jordan, protagonistul unui moment devenit viral

În minutul 65, Ocampos a intrat pe teren în locul lui Acuna și i-a oferit lui Joan Jordan o hârtie din partea antrenorului.

Pe respectivul bilet, Jorge Sampaoli se presupune că i-a transmis indicații tactice jucătorului, iar timp de câteva zeci de secunde, Jordan a citit cu atenție de pe hârtie, cadrele surprinse cu acesta viralizându-se în timp record.